Városismereti verseny (Pest Megyei Természetbarát Szövetség)

Kiírások:2008 2009 2010 2011 2012 2013 2014
efemmTúra éve: 20152015.01.05 11:00:29
megnéz efemm összes beszámolója

(Rendezõi tájékoztatás, visszatekintõ.)

Tisztelt Túrázók!

Elérkezettnek látom az idõt ahhoz, hogy  a városismereti versenyt befejezettnek tekintsem. Ezt a szándékom a Pest Megyei Természetbarát Szövetséggel is egyeztettem.

1980-tól a versenyeket megelõzte  az indigóval készített feladatok, majd stenciles idõszak után következett  a  fényképezés, a kézírást felváltotta a diktafonra mondott feladatok a helyszínen, majd  elérkezett a számítógép használata  a feladatok megírására a fényképek beolvasása stb.,  és jelenleg az okos telefonok idõszaka.  A városismereti versenyek  során volt olyan idõszak amikor a feladatok egy része  irodalomból való felkészülést is jelentett, mert a megoldás csak onnan volt lehetséges.

Felgyorsult  világunkban ez már nem várható el. Az okos telefonok használata sem éri el a városismereti verseny célját.

Így megköszönöm  mind azoknak akik résztvevõi voltak a versenyeknek illetve segítségemre voltak a lebonyolításban.

Természetbarát üdvözlettel:

Georgiades Gáborné

Túra éve: 2011
efemmTúra éve: 20112011.03.30 21:57:30

Rendezõi beszámoló.

Eredménylista és Megoldások letölthetõk (PDF).

Versenyeredmény értesítõ

Tárgy:  Budapest Belváros, városismereti verseny 2011. március 27.

A versenyen 50 csapat 156 versenyzõje vett részt (+rendezõk).

Az indítás a kiírásnak megfelelõen a Curia utca 3. –ból, a Budapesti Természetbarát Sportszövetség által biztosított terembõl történt. Ezen versenyünk része volt a Budapest-i Tájékozódási Túrabajnokságnak.

Köszönöm a BTSSz vezetésének hogy a rendezvényt méltó körülmények között tudtuk megtartani.

Az 50 csapatból 1 csapat szintidõn túl teljesítette feladatát. A verseny összes érintési pontjának felkereséséhez kb. 6 km- t kellett megtenni.

Örömünkre szolgált, hogy

- Családi kategóriában 5 csapat indult 22 fõvel

- Általános iskolás kategóriában 4 csapat indult 26 fõvel

- Felnõtt kategóráiban 41 csapat indult 108 fõvel.

Az leírtaknak megfelelõen, csak a pontos szöveget fogadtuk el. Némelyik csapat nem így válaszolt, ezért nem kapta meg a legmagasabb pontot. A szóbeszéd pontatlanabb, mint egy felirat.

A közterület nevével megadott kérdésekre és fényképes feladatokra a válaszok a verseny területén megtalálhatók voltak. ( A Március 15-e tér már nem tartozott a verseny területéhez). A helyes válasz megadásához nem kellett könyvet, irodalmat használni.

Az elérhetõ legmagasabb pontszám 219 (80 kérdés 185 pont+ 10 fényképes totó 34 pont) volt. Holtverseny 5 kérdésére pedig max.17 pont.

Az eredménylistában külön választottuk a felnõtt csapatokat az iskolásoktól és a családosoktól..

A felsorolás sorrendje megfelel az elért pontszámok csökkenõ rendjének. A versenyen minden csapat azonos feladatot kapott.

Az elért eredményhez gratulálunk.

Találkozunk 2012. március 25.-én vasárnap

természetbarát üdvözlettel Georgiades Gáborné

rendezõk nevében

efemmTúra éve: 20112011.03.27 21:01:40

Budapesti tavaszi városismereti verseny - 5. kerület

Rekord létszám, 50 csapat és 146 fõ induló volt a mai városismereti versenyen. A rajthely, a Curia utcai sportszékház nagyterme jó helyszín, bár a sok résztvevõ miatt 25 perc körüli sorállás volt. A tavalyi verseny túl könnyû volt, ez most hozta a megszokott nehézséget. A pálya a Kossuth Lajos u. (Erzsébet-híd) - (Szabadság-híd) Kiskörút között lett kijelölve, majdnem az összes utca, a Múzeum-kerttel kiegészítve, ami tavaly is része volt a versenynek. 9km-bõl hoztuk ki a versenyt, az engedélyezett 5 óra helyett 4 órán belül. 80 kérdés volt (vagyis rengeteg), benne az általam kedvelt fényképes felismerõs kérdésekkel. 10 fotóból 9-et találtunk meg, a normál kérdésekbõl kettõt nem találtunk, a bónusz kérdésekbõl kettõt hagytunk ki.

Nagy Lajossal és Optika, Emgergõ csapatával is kerülgettük egymást, reméljük, hogy idén (is:) sikerül(t) elõttük végeznünk. A célban emléklap járt a csapatnak ("Cuha 25" - Padler és efemm), valamint fejenként egy tábla csoki.

Az idõ jó volt, sikerült megúsznunk az esõt. A szombati Óbudai Határtúra 15km-e után a városismereti verseny végére azért eléggé elfáradtunk.

Túra éve: 2010
efemmTúra éve: 20102010.03.28 22:49:04

Pest Megyei Természetbarát Szövetség Városismereti verseny 2010.03.28 - Budapest VIII.ker.Részletes eredmények

rajtszám csapat neve elért pont holtver- seny pont % idõ (perc) helyezett
13 Kata csapata Ipacs Zs,Veisz I,Gász K. 70 5 98,59 203 I.
7 LUNDA Haász G, Gerecs l. 70 4 98,59 162 II.
8 Cuha 25' Fehérvári M, Mészáros G. 70 4 98,59 183 III.
9 Székesfehérvár Nagy L, Kotmayer Zs. 70 2 98,59 258 IV.
19 Mese Manó Mecsi B., Mecsi D. 69 5 97,18 167 V.
3 DUFI 1. Kutasi Zs, Reszler J. 69 5 97,18 227 VI.
2 OTSE Törék I,Anheuer E, Anheuer É. 69 4 97,18 218 VII.
20 Ben Quick Balogh T,Marosfalvi Á. 68 4 95,77 230 VIII.
14 Balázs Noémi 68 2 95,77 205 IX.
15 KRISZ Ipacs K,Gyurcsó R,Stancz K. 67 5 94,37 224 X.
1 Szögedi Csavargók Rácz L,Kardos M,Kalmár E. Kazi N, Kalmár F. 67 4 94,37 197 XI.
4 Elveszett Eszetlenek Závory Gy, Marosi G 67 4 94,37 245 XII.
11 Gruber M, Nagy E,Gruber Zs 67 3 94,37 231 XIII.
10 Stefán csapat Sefán F, Stefánné Vörös Márta 66 4 92,96 211 XIV.
16 TEKI Papp M,Papp B,Papp D,Csák P 66 3 92,96 259 XV.
18 Ügyes Csapat Salamon Zs,Andróczi K, Kertész T. 66 3 92,96 265 XVI.
5 DUFI 2. Kovács István 66 3 92,96 291 XVII.
6 Pinkert László 63 4 88,73 208 XVIII.
12 Borostyánkõi Zs, Borostyánkõi Zs, Borostyánkõi Zs. 63 4 88,73 263 XIX.
17 Hupikék Törpikék Krolopp Gy, Gados T + 6 diák 58 2 81,69 271 XX.
21 Georgiades D, Georgiades A. Georgiadesné   versenyen kivül

Várunk Mindenkit szeretettel 2011. március 27.-én

a rendezõk nevében

Túra éve: 2008
kpeterTúra éve: 20082008.04.01 18:18:28
megnéz kpeter összes beszámolója
Ez egy jópofa játék volt a II. kerületben, nehézségben a 20-as teljesitménytúrák körül, ráadásul jó sok szinttel (fel a Rózsadombra, le a Rózsadombról...). A kiirás szerinti 10 km körüli távra készülve rendesen kifáradtunk a végére.

A rajtban a kedves és segitõkész szervezõktõl ABC szerinti utcanévlistát kaptak a nevezõ csapatok, melyben minden utcanévhez 1-2-3-... kérdés kapcsolódott. Pl. Mandula u.; Reviczky Imre ezredes hány évig élt? A válasz valahol az utcákban volt, mind a 70+ kérdésre. Kötött útvonal nem volt, egy térképvázlatot adtak, amelyen ki voltak emelve az érintendõ utcák (kivéve néhányat, amit igy jól ki is hagytunk...). Mivel voltak párhuzamos utcák, igy ki lehetett (volna jobban :)) használni a túra csapatverseny jellegét, és párhuzamosan felderiteni a terepet.

Az 5 órás szintidõ a kertekben és kapualjakban való kereséssel és az elsõre meg nem talált infók miatti oda-vissza rohangálással feszitettnek bizonyult. Kicsit frusztrálók voltak az olyan indefinit kérdések, mint pl. a Milyen hosszú a Vidra utca? (a keresztezõdés közepétõl vagy a járdán, a hosszabb járdán vagy a rövidebben? stb).

A TTTn elõzetesen megjelentetett kiirás szerint: "90 % vagy annál jobb teljesítmény estén könyvjutalom, a legjobb 3 csapat oklevelet kap" talán pontosabban ezt jelenthette: "kiértékelés után csapatonként oklevél jár és a legjobb 3 csapat könyvjutalmat kap".