Túrabeszámolók

Tour de ÉMOP - Regionális Bükk Kupa

mricsiTúra éve: 20092009.12.19 12:06:54
Sajnos mint szervezõ nem vehettem részt a versenyen, természetesen, mint elsõ alkalom kaptunk kritikákat, de a levelek 90%-a pozitív volt.

A hivatalos beszámoló:
2009. október 3-án szombaton a NORDA - Észak Magyarországi Fejlesztési Ügynökség és a Bükki Fiatalok Természetjáró Egyesülete megrendezte I. regionális Bükk kupáját. A verseny célja a NORDA által finanszírozott fejlesztések népszerûsítése, bemutatása. A túra során információs füzet segítségével a régió lakossága megismerkedhetett az Európai Unió támogatásával megvalósuló kiemelt projektekhez kapcsolódó információkkal, valamint témában a résztvevõk pedig számot adhatnak a korábban és a helyszínen megszerzett tudásukról. A túrára ingyenesen lehetett jelentkezni internetes regisztráció segítségével, a kiírt határidõig 630-an iratkoztak fel listánkra. A verseny napján ténylegesen 552 induló volt a kora reggeli 1-2 C fok ellenére. Mindenki a számára megfelelõ utat választhatta, Garadnáról és Szilvásváradról is gyalogosan, illetve kerékpárral is indulhattak rövid családi vagy hosszú versenyen. A legnagyobb sikere a garadnai családos gyalogos 12-km-es távnak volt, a résztvevõk nagy része a Miskolcról induló ingyenesen igénybe vehetõ kisvonattal érkezett, összesen 317-en álltak a rajthoz. A nagy létszám ellenére 40 perc alatt elrajtolt mindenki, nem voltak hosszú, lassan fogyó sorok. Szilvásváradról induló hasonló hosszúságú túrát 42-en választották. A hosszú távoknak, a várakozásoknak megfelelõen kevesebb indulója volt. Miskolc térségébõl 40-en, Eger környékérõl 10-en vágtak neki a 42 km-es nagy szintkülönbségû útnak. Kerékpáros családi versenyt, mely 20 km-es volt közel ugyanannyian választották mindkét irányból (54 illetve 48 fõ) A távban nem túl hosszú 62 km-es táv nagy szintemelkedéssel kemény kihívás volt a kerékpárosok számára, ennek ellenére 28-an és 13-an rajtoltak el. Minden távban ellenõrzõ pontokon való bélyegzéssel igazolhatták a résztvevõk, hogy ténylegesen ott jártak, hosszabb távokon egyéb módszerekkel, mint jelvényszerzõ mozgalmak kódjai, útbaigazító táblák kilométerei, nyilainak színei segítségével ellenõriztük a versenyzõket. A teljesítés 80-90 százalékos volt. A cél minden versenyen Bánkút volt, ahová 11 órakor kezdek érkezni a résztvevõk. A jó idõzítésnek köszönhetõen nagy létszámban voltak egyszerre a résztvevõk. Itt sportbemutató és szellemi totó várta õket. Délre az idõjárás is csodálatos volt, egyre több teljesítõ ülhetett le piknikezni a fûben és fogyaszthatta el jól megérdemelt forró gulyását. Az ingyenes buszok 3 órától folyamatosan szállították vissza a rajthelyre a versenyzõket, így szép lassan elfogyott a nagy tömeg a Bánkúti Síház elõtti rétrõl. A hosszú távon induló túrázók a lassan lehûlõ õszi idõben még 17 óra felé is érkeztek, de a tea és a meleg étel nekik is erõt adott. Minden kategóriában az elsõ három helyezett megérdemelten vehette át érmét és ajándék utalványát. A legfiatalabb és legidõsebb versenyzõ is jutalomban részesült. A teljesítésrõl mindenki emléklapot kapott, akik nem tudták a helyszínen átvenni azoknak folyamatosan postáztuk. A rendezvény mindenkinek tetszett, elégedett volt a programokkal, szervezéssel, sorban kaptunk dicsérõ leveleket (email-eket). Több olyan családdal is találkoztunk, akik nem igazán járják az erdõt, de erre az eseményre szívesen eljöttek. A folytatást mindenki várja...