Kaszó 30 | | 2017.05.20
|
|
Kaszó 20+10: Kaszó
piros kerékpáros (terep) körút - „Rinyai kerékpárút”
Kű-völgyi halastó
kék kerékpáros (terep) körút - „Kű-völgyi kerékpárút”
Kaszó
Öregerdő tanösvény (1,4km)
Kaszó
zöld jelzésű Baláta-tó turistaút
Baláta-tó, kilátó
Dr. Marián Miklós sétány (0,7km)
jelzetlen
Baláta-tó vm.
jelzetlen
sárga kerékpáros (terep) körút „Bükki kerékpárút” útvonala (9,2km)
Kaszó
 Kaszó, kisvasút végállomás
9:00 óra
200 Ft
29,83 km
40 m
7 óra
41
D27/6,5
27,4
A 20 km-es táv és utána a 10 km-es táv
Rajtolni később is lehet, de a cél 16 órakor zár.
Írószer szükséges!
Előzetes egyeztetéssel lehet teljesíteni a korábbi szentai 25 km-es távot, de csak azoknak, akik vonattal érkeznek! Akik autóval jönnek a túrára (Kaszóra), azoknak a 30/20/10 km-es távok teljesíthetők. (25 km-es korábbi itiner)
Kaszó 20 | | 2017.05.20
|
|
Kaszó
piros kerékpáros (terep) körút - „Rinyai kerékpárút”
Kű-völgyi halastó
kék kerékpáros (terep) körút - „Kű-völgyi kerékpárút”
Kaszó
 Kaszó, kisvasút végállomás
9.00-11.00 óra
200 Ft
18,53 km
30 m
5 óra
28,4
E18/5
19
Figyelem! A hosszabb résztáv távja változott +3km-rel 18,53 km-re, mivel a piros kerékpáros útvonal az idén módosításra került.
GPSies útvonal - Kaszó 20 teljesítménytúra

20 km-es itiner
Írószer szükséges!
Kaszó 10 | | 2017.05.20
|
|
Kaszó
Öregerdő tanösvény (1,4km)
Kaszó
zöld jelzésű Baláta-tó turistaút
Baláta-tó, kilátó
Dr. Marián Miklós sétány (0,7km)
jelzetlen
Baláta-tó vm.
jelzetlen
sárga kerékpáros (terep) körút „Bükki kerékpárút” útvonala (9,2km)
Kaszó
 Kaszó, kisvasút végállomás
9.00-11.00 óra
200 Ft
11,3 km
10 m
4 óra
17,2
E11/4
11,5
GPSies útvonal - Kaszó 10 teljesítménytúra

10 km-es itiner
Minden távhoz:
A túra a Kaszói Kisvasúti Napon kerül megrendezésre (büfé, programok a helyszínen). Aznapi kisvasúti menetrend alább olvasható. A kisvasút várhatóan csak Kaszó és Baláta-tó között jár! Térképes itiner letölthető, a túrára fekete-fehérben nyomtatjuk.
Díjazás: Oklevél, kitűző.
Vízvételi lehetőség csak Kaszón van, útközben nincs!
Megközelítéshez térkép.
A teljesítménytúra nevezési díja egységesen 200 Ft, gyermekeknek ingyenes.
A túra a Somogy Megye Teljesítménytúrázója túramozgalom része.
Változások! A Kaszó körüli kerékpáros útvonalak az alábbiak szerint változtak 2017-ben:
- piros kerékpáros útvonal - „Rinyai kerékpárút” - hossza nőtt, a korábbi útvonaltól Északabbra halad.
- kék kerékpáros útvonal - „Kű-völgyi kerékpárút” - a jelzés színe változott, korábban ez volt a zöld kerékpárút.
- sárga kerékpáros útvonal - „Bükki kerékpárút” - nem megy be a Baláta-kilátóhoz, a jelzés színt változott, korábban ez volt a kék kerékpárút.
- zöld gyalogos útvonal - „Baláta-tó turistaút” - nem körtúra, azonos útvonalon vezet ki a Baláta-tóhoz, a kilátóhoz, illetve a Dr. Marián Miklós tanösvényhez.
Olvasnivaló: A BALÁTA-LÁP ÉS GERINCES ÁLLATVILÁGA, KÜLÖNÖS TEKINTETTEL A MADARAKRA (KASZA FERENC - MARIÁN MIKLÓS, 2001.)
2017. május 10-én adták át Kaszón azt a 124 méter hosszú, és közel tíz méter magas lombkorona-tanösvényt, amely testközelben mutatja be a belső-somogyi gyertyános-tölgyes erdő növény- és állatvilágát.
Fotó: KASZÓ Zrt. Facebook


Az aljnövényzettől egészen a lombokig, a kaszói erdőtömb legjellemzőbb erdőtípusát vehetik szemügyre az érdeklődők az új tanösvényen. A felső lombkorona-szintben található fafajok egyedeinek átlagéletkora több mint 110 év, átlagmagassága 28 méter, így egy igazi öregerdőben ismerkedhetnek a természettel a kirándulók - írta a beruházást 50 millió forintos saját forrásból finanszírozó Kaszó Zrt. a Facebook-oldalán.
A térség új látnivalójával minden korosztályt megcéloz: kortól függetlenül igyekszik egy kicsit jobban megismertetni az erdő világát és egyben megtanítani, hogyan lehet azt megóvni. A Hent László építész tervei szerint 200 köbméter faanyag felhasználásával készült 124 méter hosszú hídszerkezet a település központjától mintegy 450 méterre található.

TÚRAFILOZÓFIA
A ZÖLDGÖMB SPORT KLUB TÚRÁINAK SZELLEMISÉGE
A természetjárás az ember legtermészetesebb tevékenységei közé tartozik. A természetjárás egyidős az emberiséggel. Az őskori ember még élelemszerzési céllal járta a természetet, a mai ember fő célja a sport, a kikapcsolódás, a pihenés.
1. A teljesítménytúrázás, mint a természetjárás egyik ága, a felkészült, sportosabb életvitelű túrázók tevékenysége. Amikor egy túrázó egy teljesítménytúrára jelentkezik, akkor tisztában van azzal, hogy a túra teljesítéséhez magasabb szintű szellemi és fizikai erőfeszítésre van szükség, mint egy kötetlen kirándulás esetén.
A Zöldgömb Sport Klub túráinak célja ennek a szellemi és fizikai erőfeszítésnek az elősegítése. A szellemi erőfeszítés, a helyes útvonal és az ellenőrző pontok megtalálása éppen olyan fontos, mint a fizikai erőfeszítés, azaz a túratáv teljesítése. Ezért túráinkon az általunk megadott információk csak annyi ismeretet tartalmaznak, amennyi a túra teljesítéséhez feltétlenül szükséges, de még nem teszik szükségtelenné a túrázók szellemi erőfeszítéseit.
Úgy gondoljuk, hogy a teljesítmény értékét jelentős mértékben a fizikai és szellemi erőfeszítés nagysága határozza meg. Ennek az erőfeszítésnek a létrehozásához szeretnénk túráinkkal is hozzájárulni.
2. A Zöldgömb Sport Klub kiemelt figyelmet fordít a környezet védelmére. Túráink szervezésénél és rendezésekor minden tevékenységünknek a környezet megóvásának szándéka jelenti az alapját. Valamennyi résztvevőnktől elvárjuk, hogy óvja a természetes és az épített környezet értékeit, és ne hagyjon hulladékot maga után!
ZÖLDGÖMB SPORT KLUB
Letöltések száma: 1157. Módosítva: 2017.05.18
|