Októberi Emléktúra 56/28/14 (Új!)
Túrabeszámolók (1 db) | vissza a listához | Jelmagyarázat |
Budakalász, Lenfonó Kevély-nyereg Hosszú-hegy László-kúpja Pilis-nyereg Fekete-hegy Kétágú-hegy Sasfészek turistaház Pilisszentlélek Pálos kolostor romjai Égett-hárs Szakó-nyereg Dobogókő Sikárosi őrház Lajos-forrás Pomáz
Szentendrei HÉV, Budakalász - lenfonógyár megállóhely pénztár mögötti park
Útvonal: A Budakalász, lenfonói HÉV-megállótól a Z jelzést követve jutsz el a Kevély-nyeregi turistaház romjaihoz (6,8. km), ahol kérsz pecsétet. Utadat a K, majd a Z jelzésen folytatod és a Hosszú-hegyi-zsombolyon keresztül (13,6. km). Ezek után a Z jelzésen felkapaszkodsz László kúpjához (18,8. km) ahol kérj pecsétet. Onnan a Z jelzésen továbbhaladva mész egészen addig, amíg balról érkező Z+ jelzéssel találkozol. Ezen a kettős jelzésű úton haladsz egyenesen Pilis-nyergen, Fekete-hegyen és a Kétágú-hegyen át (Pilis-nyeregtől végig Z). A Kétágú-hegy nyergében (28,4. km) pecsételtess, majd jobbra az S+ jelzésen később Sð jelű utacskán a Sasfészek-turistaházhoz menj. Innen indulj tovább a Z+ jelzésen egyenesen, ami levisz Pilisszentlélekre. Itt balra indulj a PS, majd jobbra a P jelzésen a Pálos kolostor romjáig, (33,4. km) ami pecsételőhely. Ezek után menj a P-on Égett hársig, majd a Z+-on Szakó-nyeregig. Utadat folytatva jobbra mész a P jelzésen Dobogókőre (40 km), ahol a Turistamúzeumban vagy a turistaházban kérj pecsétet. A úton hagyod el Dobogókő pazar kilátását, majd a szóló K jelzésen a Khrsz K+ P Sikárosi Őrház-hoz (45,5. km) mész, ahol pecsétet kérsz. Utadat a K, majd a K+ jelzésen folytatod Lajos-forráson keresztül, Pomáz felé. Lajos-forrást elhagyva is a K+ jelzésen haladsz, de a túrát a Z-n fejezed be. Pomázra érve követed a Z jelzést a katolikus templomig, ami a cél. A cél 15:00 és 19:00 között van nyitva. Ezen időn kívüli beérkezést nem fogadunk el.
Budakalász, Lenfonó Kevély-nyereg Oszoly-oldal Kiskovácsi Holdvilág-árok Bölcső-hegy Lajos-forrás Kő-hegy Pomáz
Szentendrei HÉV, Budakalász - lenfonógyár megállóhely pénztár mögötti park
Útvonal: A Budakalász, lenfonói HÉV-megállótól a Z jelzést követve jutsz el a Kevély-nyeregi turistaház romjaihoz (7.km), ahol kérsz pecsétet. Innen a Majdán nyereg felé veszed az utad, majd pedig, az Oszoly oldalában a P jelzésen kijutsz az országútra. Itt folytatod utad a P jelzésen Kiskovácsiba, ahol áttérve a P+ jelzésre felmászhatsz a Holdvilágárokba. Utad folytatva jobbról becsatlakozik a Z? jelzés. Ha így van, jó helyen vagy. Az összevont (P+ Z?) jelzésű úton haladsz, amíg a P le nem tér. Ekkor a Zhrsz jelzést követve jutsz el a Bölcső-hegyre (18.km), ahol pecsétet kérsz. Onnan leereszkedsz Lajos-forrásra a Z? jelzésen. Innen irány a Kő-hegy (22.km) az S jelzésen! Itt ismét pecsétet kérsz, majd a Z jelzésen indulsz tovább. Pomázra érve a Z jelzést követed a katolikus templomig, mely a cél. A cél 13:00 és 16:30 között van nyitva. Ezen időn kívüli beérkezést nem fogadunk el.
Budakalász, Lenfonó Kevély-nyereg Oszoly-oldal Pomáz
Szentendrei HÉV, Budakalász - lenfonógyár megállóhely pénztár mögötti park
Útvonal: A Budakalász, lenfonói HÉV-megállóból a Z jelzést követve juttok el a Kevély-nyergi turistaház romjaihoz. Itt pecsétet kértek. Ezt követően utatokat a P jelzésen folytassátok míg (Csobánka fölött) az S jelzésű úthoz nem értek. Innen a Csúcs-hegy oldalában haladva az S jelzést követve Pomázra érkeztek. A cél a Római Katolikus Templomnál lesz és 12:00 és 16:00 között van nyitva. Ezen időn kívüli beérkezést nem fogadunk el.
Letöltések száma: 5584. Módosítva: 2012.09.14 |