Túrabeszámolók

Békás időfutam Budapest Bajnokság

BVKKTúra éve: 20162016.05.31 18:53:43

XI. kerékvár-Békás Időfutam Budapest Bajnokság   -   2016. április 3.

A kerékvár-Békás Időfutam Budapest Bajnokság, mely idén is a Magyar Kerékpáros Amatőr Bajnokság 2. futama volt gyönyörű nyárias és csak enyhén szeles idővel várta a Szentendrei-szigeten a több, mint 300 elő és helyszíni nevező versenyzőt. A rajt területét idén is Tahitótfalu Önkormányzata biztosította a verseny számára.

Az idei év női Budapest Bajnoka Szeghalminé Kenyó Anita (0:24:49.57) lett, több, mint 2 perccel megjavítva a tavalyi győztes női időt. A férfiaknál 2015. után ismét Somogyi Gergely (0:23:51.58 ) lett az első, saját idejét 40 másodperccel megjavítva.

A Budapesti Kerékpáros Szövetség és a kerékvár Kerékpárszervíz támogatásával a dobogósoknak érmek, a korosztályos első helyezettek a kupák és a Budapest Bajnokok részére mezek kerültek átadásra a támogatóink, a Dr. Kelen és a Nutrixxion ajándékai mellett.

A tavalyi év után idén is az első 100 előnevező a Fővárosi Önkormányzat támogatásával emblémázott technikai pólót is hazavihetett.

A részeltes eredménylista és a versenyen készült képek a www.bvkk.hu oldalon megtalálhatók.