Csángóföldi túrák (Erdély) | | 2014.07.19 - 2014.07.26
|
|
óra
0
0 km
0 m
Aktuális információk (2014. július 11.)
-a Vigyázó és a Kalotaszeg túrák a meghirdetett időpontban kerülnek megrendezésre.
-technikai okokból,a PETRÁS Emléktúra július 22.-én lesz,Bákó Polgármesteri Hivatal előtti indulással,reggel 8-tól.a cél pedig Klézse.
- a többi csángóföldi túra nem kerül megrendezésre
- a Fogaras - érdeklődés hiányában - nem lesz idén...
V-T.L.
Csángóföldi túrák:
július 19. (szombat):
- Vigyázó-Vladeasa 57
- Vigyázó-Vladeasa 44
- Vigyázó-Vladeasa 33
július 20. (vasárnap):
- Zsobok (Kalotaszeg) 25
július 22. (kedd):
- Túl a Szereten...! 38
- Túl a Szereten...! 21
július 23. (szerda):
- túra a Moldvai-fennsíkon
július 22. (kedd):
- Petrás Ince János emléktúra 40 km
július 25. (szombat):
- Fel a Modoveanura!
Minden távhoz: Akik mindezen összes túrákon részt kívánnának venni, különbusz Budapestről. Részletek február végétől a TTT honlapján vagy e-mail: vigh.tarsonyi@gmail.com
Csak előjelentkezéssel!
Saját poharad, bögréd hozd magaddal!
Térkép: a Bihar-hegység turistatérképe és Erdély hegyei 6. szám.
Vigyázó-Vladeasa 57 | | 2014.07.19
|
|
Havasrekettye (Rekicel)
Rekiceli vízesés
Száraz-völgy
Fehér-kövek
Vigyázó csúcs (1836 m)
Vigyázó menedékház
Vigyázó körtúra
Vigyázó menedékház
Havasrogoz (Rogojel)
Székelyjó (Sacuieu)
Magyarókereke (Alunisu)
Kalotaszentkirály
Kalotaszentkirály, iskola
6.00 óra
1500
57 km
2400 m
13,5 óra
133,5
B81/15
A rajt helyi idő szerint. A rajtból különbusz viszi ki a résztvevőket Havasrekettyére. Térkép: a Bihar-hegység turistatérképe.
Vigyázó-Vladeasa 44 | | 2014.07.19
|
|
Havasrekettye (Rekicel)
Rekiceli vízesés
Száraz-völgy
Fehér-kövek
Vigyázó csúcs (1836 m)
Vigyázó menedékház
Havasrogoz (Rogojel)
Székelyjó (Sacuieu)
Magyarókereke (Alunisu)
Kalotaszentkirály
Kalotaszentkirály, iskola
6.00 óra
1500
44 km
2020 m
11 óra
106,5
B64/12
A rajt helyi idő szerint. A rajtból különbusz viszi ki a résztvevőket Havasrekettyére. Térkép: a Bihar-hegység turistatérképe.
Vigyázó-Vladeasa 33 | | 2014.07.19
|
|
Havasrekettye (Rekicel)
Rekiceli vízesés
Száraz-völgy
Fehér-kövek
Pádisi út
Vigyázó menedékház
Henc-patak völgye
Székelyjó (Sacuieu)
Magyarókereke (Alunisu)
Kalotaszentkirály
Kalotaszentkirály, iskola
6.00 óra
1500
33,5 km
1500 m
9 óra
80,5
C48/9,5
A rajt helyi idő szerint. A rajtból különbusz viszi ki a résztvevőket Havasrekettyére. Térkép: a Bihar-hegység turistatérképe.
Zsobok 25 | | 2014.07.20
|
|
Zsobok
Almási vár
Sztána
Bagolyvár
Kalotanádas
Körösfő (Vasváry kopjafa)
Zsobok, iskola elől
Körösfő
8:00 óra
1500
26 km
400 m
10 óra
47
C30/7
Hideg élelem kétszer, üdítő, gyümölcs.
Túl a Szereten...! 38 | | 2014.07.22
|
|
Lábnyik
Hutu
Magyarfalu
Soci
Fundul Vaii
Lábnyik
Lábnyik, Magyar Ház
7:00 óra
1500
25 km
500 m
7 óra
47,5
C30/7
Hideg úticsomag, üdítő, gyümölcs, a célban meleg étel.
Túl a Szereten...! 21 | | 2014.07.22
|
|
Lábnyik
Hutu
Magyarfalu
Lábnyik, Magyar Ház
Magyarfalu
7:00 óra
1500
21 km
300 m
7 óra
37,5
D24/5,5
A különbusz a rövid távosokat beszállítja.
Szolgáltatás: hideg úticsomag,üdítő,gyümölcs,a célban meleg étel.
Szállás: Lábnyik, Magyar Ház 200 Ft/fő/éj. Fürdési lehetőség. Saját felszerelés,derékalj ajánlatos, ha többen lennénk mint 40 fő.
Túra a Moldvai-fennsíkon | | 2014.07.23
|
|
Részletes terv később...
óra
1500
0 km
0 m
Petrás Ince János emléktúra | | 2014.07.22
|
|
Bákó Polgármesteri Hivatal
?
Klézse
Bákó Polgármesteri Hivatal
óra
1500
40 km
500 m
70
C45/9
Szolgáltatás: hideg úticsomag, meleg étel útközben, víz, gyümölcs, oklevél, kitűző, meglepetés.
A különbusz a rajtba és a célból Lábnyikba visz.
Szállás: Lábnyikban, lásd mint előbb.
Fel a Moldoveanura! | | 2014.07.26
|
|
Kolostor
Vistea csúcs
Moldoveanu csúcs (2544 m)
vissza a kolostorhoz a párhuzamos úton
Brancoveanu kolostor, Felsőszombatfalva (Sambata de Sus )
óra
1500
30 km
2000 m
85
B50/10,5
Szolgáltatás: hideg úticsomag, gyümölcs, üdítő, célban meleg étel, kitűző, oklevél.
Szállás: a kolostorban, kb. 40 lej/fő/éj kétágyas fürdőszobás szobákban.
JÚLIUSI ERDÉLYI ÉS CSÁNGÓFÖLDI TÚRÁK VÉGLEGES PROGRAMJA
Lásd a változásokat felül!
1.nap : július 18.,péntek Indulás Budapestről,a Népligettől,reggel 8.00. Útvonal : Budapest - Szolnok - Biharkeresztes - Nagyvárad - Bánffyhunyad - Kalotaszentkirály.
Szállás : Kalotaszentkirály - tornaterem,matracon - 3 euro,négyágyas bentlakás szoba - 6 euro vagy falusi turizmus
2.nap : júl.19. VIGYÁZÓ 56 vagy 44 vagy 33 km-es túrák.
A busz kivisz a rajtba,REKICELBE. Szolgáltatás. hideg úticsomag,víz, célban meleg étel,oklevél,kitűző,térképvázlat. Nevezési díj:1.500 Ft Szállás:ugyanott Indulás: 6.00
3.nap: júl.20. KALOTASZEGI TÚRA kb.30 km. A busz kivisz a rajtba: Sárvásár helység vége. Útvonal: Zsobok - Almási várrom - Sztána - Kalotanádas - Körösfő,templom. A busz visszavisz Kalotaszentkirályra. Szolgáltatás:Hideg úticsomag,frissítő,célban hideg étel,oklevél,kitűző,térképvázlat. VEZETETT TÚRA ! Szállás:ugyanott Indulás:7.00 Nevezési díj:1000 Ft
4.nap: júl.21. Utazás: Kalotaszentkirály - Kolozsvár - Régen - Maroshévíz - Békási tó megkerülése - Karácsonykő - Bákó - Lábnyik
Önellátás. Szállás : Lábnyik,Magyar Ház,ágyak,+ faházikók -1 euro tisztálkodási lehetőség
Indulás:6.00
5.nap: júl.22.TÚL A SZERETEN ! túra,vezetett. Útvonal : LÁbnyik - Hutu - Magyarfalu - Soci - Lábnyik.kb.38 km. A busz féltávhoz,Magyarfaluba kimegy,akik csak a felét teljesítik,kb.19 km.
Szolgáltatás: hideg úticsomag,frissítő,célban meleg étel,oklevél,kitűző,térképvázlat. Szállás : ugyanott Indulás:7.00 Nevezési díj:1500 ft.
6.nap: júl.22 .PETRÁS INCZE JÁNOS EMLÉKTÚRA A busz kivisz a rajtba. Útvonal : Bogdánfalva - Bukila - Nagypatak - Forrófalva - Klézse,templom.(Petrás szobor koszorúzása,kis ünnepség) - Somoska - Csíkfalu - Külsőrekecsin,kb.40 km. A busz kimegy Klézsére,akik a róvid távot teljesítik.
Szolgáltatás:oklevél,kitűző,térképvázlat,frissítő,célban,meleg étel,meglepetés,útközben hideg étel. A busz visszavisz a szállásra,Lábnyikba.Vezetett túra Indulás:6.00 Nevezési díj:1500 ft
7.nap: júl.24 MOLDVAI FENNSÍK -TÚRA Vezetett túra,indulás:8.00 Lábnyik - dombokon keresztül Diószénbe,kb.20 km. A busz visszavisz Lábnyikba. Szolgáltatás:hideg reggeli,frissítő,célban meleg étel,oklevél,kitűző,térképvázlat. Délután :szabad program Nevezési díj: 1500 ft. Szállás:ugyanott
8.nap :júl.25 Utazás: Lábnyik - Adjud - Ojtozi -szoros - Brassó - Felsőszomatfalva(Fogaras lába). Indulás:6.00 Önellátás. Szállás :Brancoveanu kolostorban,kétágyas,fürdővel ellátott szobákban.,díja:kb.40 lej
9.nap :júl.26 FEL A MOLDOVEANURA ! magashegyi túra a 2544 m magas Moldoveanu csúcsra,kb. 38 kb. Jelzett útvonal. Szolgáltatás:hideg úticsomag,frissítő,célban meleg étel,kitűző,oklevél,térképvázlat. Nevezési díj:1500 ft. Szállás: ugyanott
10.nap :júl.27Utazás: Felsőszombaftalva - Szeben - Déva - Arad - Nagylak - M5-ös - Budapest . Indulás: 5.00 vagy még hamarább Önellátás
BUSZKÖLTSÉG: a busz nagyságától függ,a sofőrök számától (1 vagy 2 ),az össztáv mintegy 2.700 km.. Várhatóan:28-33 ezer forint között. No meg a forint árfolyama is kérdéses még..
Jelentkezés: Április 20,Húsvétig,az alábbi email címen:
vigh.tarsonyi@gmail.com
50 % előleget kérek a buszra,miután a jelentkezés megtörtént,a többit indulás előtt egy héttel.
Mindenkit szívesen látunk,remélhetően jó időjárás és szerencse kíséri hosszú utunkat!
Vígh - Tarsonyi László
Letöltések száma: 1882. Módosítva: 2014.07.15
|